Kære alle,
Påskens fælles træningslejr vil tage svømmerne til Stevns fra lørdag den 20 marts til torsdag den 25 marts, det vil sige 6 dage med træning (5 overnatninger). Overnatning og måltider vil finde sted på Stevns Vandrerhjem, mens træningen vil foregå i Stevnsbadet. Af hensyn til bookning på vandrerhjem skal vi allerede i oktober have bindende tilmelding.
Den forventede samlede pris per svømmer er cirka 4200 dkk (maks 4500 dkk) afhængigt af antallet af deltagende svømmere. Prisen inkluderer dagligt to gange to timers træningspas, fuld forplejning (tre hovedmåltider), ekstra aftensnack, kantmad og drikkevarer, samt overnatning i flersengsværelser.
Træningslejrens fokus er på fællesskab og teknik. Vi skal nyde samværet og styrke båndene på tværs af holdene, og samtidig arbejde på at forbedre og hurtiggøre vores svømmeteknik.
Linned er inkluderet i prisen.
Den første rate på 1000 dkk skal betales senest den 31 oktober 2026
De resterende rater betales i første kvartal 2027
Transport til og fra træningslejren er ikke inkluderet i prisen.
Med venlig hilsen,
Andreas Gerlach-Hattens